Slovakia
Jazyky

Naša história

RSM v Slovenskej republike a v Česku

RSM v Českej a Slovenskej republike patrí do medzinárodnej siete nezávislých poradenských spoločností RSM International, označovanej ako RSM. Sieť má v 120 krajinách sveta 830 kancelárií a 57 000 zamestnancov a partnerov. S ohľadom na pôsobnosť najväčších členských spoločností je RSM International známa predovšetkým v Severnej Amerike a Ázii, v Európe, potom vo Veľkej Británii. Vďaka vzájomnej spolupráci spoločností sme preto schopní poskytovať celý rad poradenských služieb klientom ako na lokálnych, tak i medzinárodných trhoch. Viac o sieti RSM International na www.rsm.global.

RSM v SK & CZ poskytuje komplexné poradenské služby v oblasti ako daní, finančného a mzdového poradenstva, oceňovania a management consultingu, tak fúzií a akvizícií a corporate services. Zároveň sa zameriava aj na IT služby v oblasti bezpečnosti, cloud computingu, podnikových aplikácií, IT infraštruktúry a outsourcingu a softvér developmentu. Tiež poskytujeme mzdový softvér Nugget SW. Viac informácií o našich službách na www.rsm.cz a www.rsmsk.sk.

Naša história siaha do roku 1993, kedy sme vstúpili na slovenský trh pod názvom TACOMA. Na slovenskom trhu pôsobíme od roku 2008. Dňa 1. júla 2011 sme sa v súvislosti so vstupom do siete RSM premenovali na RSM TACOMA a RSM TACOMA Consulting. Počas roka 2016 sme reagovali na vývoj trhu a rozšírili portfólio poskytovaných služieb o oblasť IT pripojením troch spoločností, a to RSM Infinity, RSM Infinity Slovakia a RSM Technology CZ. Pre ľahšiu a prehľadnejšiu komunikáciu s obchodnými partnermi sme sa rozhodli pre fúziu vybraných spoločností. Od 1. mája 2018 sa spojili české spoločnosti RSM TACOMA a RSM Infinity pod jednu entitu RSM CZ. Zároveň sme spojili aj slovenské spoločnosti RSM TACOMA Consulting a RSM Infinity Slovakia od rovnakého dátumu pod nový názov RSM Consulting SK. Začiatkom roku 2023 sme sa zlúčili s poradenskou spoločnosťou LEON Tax a zmenili sme obchodný názov na RSM SK. Žiadne zmeny nemali vplyv na českú spoločnosť RSM Technology CZ.

Od 26. júla 2019 sa novým spoločníkom Nugget SW, nyní RSM Payroll Solutions CZ, stala spoločnosť RSM CZ a.s., kedy došlo ku kúpe 100% podielu spoločnosti. RSM CZ tak výrazne posilnila v oblasti komplexného mzdového poradenstva, kedy okrem rozšírenia tímu mzdového outsourcingu, získala aj svoj mzdový softvér. Viac o akvizícii nájdete v tlačovej správe.

Počas rokov našej existencie na českom a slovenskom trhu sme nadviazali silné a úspešné partnerstvo s významnými spoločnosťami. V oblasti mzdového outsourcingu je RSM CZ partner ADP Streamline® v Českej republike. ADP Employer Services International je popredným poskytovateľom služieb v oblasti mzdového outsourcingu. Sada nástrojov ADP Streamline umožňuje zabezpečenie mzdových služieb na medzinárodnej úrovni. V oblasti daňového poradenstva spolupracujeme s Accordance Technical Services. Medzi našich najvýznamnejších partnerov v oblasti IT patria Cisco Systems, HP Inc., Hewlett-Packard Enterprise, Microsoft a Oracle. Disponujeme certifikátom ISO 27001: 2014.

V roku 2017 RSM, šiesta najväčšia sieť nezávislých auditorských, daňových a poradenských firiem, získala v roku 2017 v každoročné súťaži odborných časopisov The Accountant and International Accounting Bulletin ocenenie „Sieť roka„. Súčasťou kritérií pre udelenie ceny je preukázanie ziskovosti rastových stratégií a uznanie renomovanej značky v odbore, ktorá trvalo poskytuje vysoko kvalitné profesionálne služby. Sieť RSM toto ocenenie získala už po druhýkrát, pričom prvýkrát zvíťazila v roku 2014.

Zanechajte nám kontakt

Meno a priezvisko*:
Telefón:*